O firmie

Firma powstała w 1993 roku. Jej założycielem jest Waldemar Kwiek.

Początkowo zajmowano się jedynie cyklinowaniem. Właściciel jako jeden z pierwszych w Polsce oferował usługi bezpyłowe wykonywane przez najlepsze w swojej klasie maszyny (LÄGLER) sprowadzane z Niemiec. Z roku na rok firma poszerzała wachlarz świadczonych usług. Wzrastała też liczba klientów, co spowodowało konieczność zatrudniania nowych pracowników.

W 2001 roku Waldemar Kwiek zdał egzamin w Izbie Rzemieślniczej Mazowsza, Kurpi i Podlasia, uzyskując tytuł mistrza posadzkarstwa (zawód "parkieciarz" nie figurował wówczas w polskim rejestrze profesji). Od tego momentu przez firmę przewinęło się wielu absolwentów szkół zawodowych ze specjalnością stolarską, którzy pod okiem starszych kolegów zdobywali praktyczne umiejętności obróbki podłóg z naturalnego drewna. Niektórzy zostali tu na dłużej, wiążąc swoją zawodową przyszłość z działalnością firmy.

Pracownicy Firmy WIWA (parkiety, podłogi drewniane)

"WIWA" świadczy usługi na terenie całej Polski, a także poza jej granicami (Niemcy, Holandia). Większość zleceń pochodzi od mieszkańców stolicy i miejscowości podwarszawskich.

Pracownicy firmy regularnie biorą udział w szkoleniach i pokazach organizowanych przez dystrybutorów chemii parkieciarskiej, poszerzając swoją wiedzę na temat nowych technik pracy.

Ekipy wykonujące usługi wyposażone są w najnowocześniejsze maszyny i elekrtonarzędzia, spełniające aktualnie obowiązujące normy bezpieczeństwa.

Lata 2003 i 2008 były okresem wyjątkowym w działalności firmy. O sukcesach i w konkursach sprawdzających praktyczne umiejętności zawodowe parkieciarzy można przeczytać w działach - "Sukcesy" oraz "Prasa".